Vamos

Blog o tym co na kortach i wokół nich. Autorem jest Marek Furjan, dziennikarz i komentator

Wpis

wtorek, 09 lutego 2016

Tenisowe przygody Radka i Kuby

radekkuba1

Dzięki uprzejmości Michała Filipiaka - jednego z autorów "Tenisowych przygód Radka i Kuby" - miałem przyjemność przesłuchać audiobook zawierający opowieść o dwóch chłopcach. Podczas blisko dziewięćdziesięciu minut poznałem tytułowych bohaterów, którzy zakochali się w tenisie ziemnym. Przypadek połączony ze szczęściem sprawił, że młodzi przyjaciele mogli uczyć się gry oraz wzorowej postawy w trakcie sportowej rywalizacji pod okiem trenera Pawła - najlepszego specjalisty pracującego na sąsiednich kortach tenisowych.

Śledząc uważnie losy Radka i Kuby poznajemy także innych młodych chłopców, którzy próbują swoich sił na nowo otwartych kortach. Tęgi Robercik zwany "Batonem", Adam "Teoretyk" i Stefek, z którym chłopcy toczą najbardziej wyrównane boje na korcie. Oprócz wspomnianych bohaterów pojawiają się także nazwiska zawodników, których kariery śledzimy/śledziliśmy w rzeczywistości. Od Jadwigi Jędrzejowskiej, przez Wojciecha Fibaka, aż do Agnieszki Radwańskiej i Jerzego Janowicza. Dzięki tej mieszance, książka pobudza wyobraźnię młodych osób, wprowadza w świat podstawowych zasad tenisa i edukuje.

W meczu, którego stawką jest zwycięstwo w turnieju, Radek i Kuba stają po dwóch stronach siatki. Nie będę oczywiście psuł Wam i przede wszystkim Waszym dzieciom zabawy i nie zdradzę wyniku oraz przebiegu tego spotkania. Z pewnością warto przeczytać/przesłuchać pozycję, która jest częścią edukacji tenisowej opartej na zasadach dobrze znanego programu "Tenis 10".

Autorzy przesłali mi dodatkowe audiobooki, które rozdam Wam w konkursie, który przygotuję przed marcowym meczem o Puchar Davisa z Argentyną. Zaglądajcie na Facebooka i Twittera, aby nie przegapić zabawy!

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
marek.furjan
Czas publikacji:
wtorek, 09 lutego 2016 02:14

Polecane wpisy

Kalendarz

Listopad 2018

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Zakładki

Kanał informacyjny

E-mail: tenisowyblogvamos@gmail.com
Opcje Bloxa